از آن جایی که در دنیای اینترنت به سر می بریم کسب و کار ها، برای بیشتر دیده شدن اقدام به طراحی سایت می کنند. همچنین فروشگاه ها می توانند با ایجاد طراحی سایت فروشگاهی، اقدام به معرفی و فروش محصولات کنند. در واقع طراحی سایت فروشگاهی شعبه ی دیگری از فروشگاه مورد نظر می باشد که با داشتن امکانات طراحی سایت فروشگاهی، افراد بدون محدودیت زمانی و مکانی می توانند اقدام به خرید و دیدن محصولات کنند. یک طراحی سایت فروشگاهی خدمات بسیاری ارائه می دهد که در بخش بعدی می خواهیم به معرفی امکانات طراحی سایت فروشگاهی بپردازیم.

امکانات طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی دارای قابلیت های متفاوتی می باشد و می تواند به کاربران خدمات ویژه ای ارائه دهد که عبارتند از:
• لوگوی تجاری
در طراحی سایت فروشگاهی داشتن آرم لوگوی تجاری که هر فروشگاه مختص به خود را دارد بسیار در اعتبار و ارزش یک طراحی سایت ضروری می باشد.

• ارائه تخفیف و پیشنهاد های ویژه
اگر می خواهید که کاربران به سرعت جذب طراحی سایت شما شوند باید تخفیفات و پیشنهاد های ویژه ای را برای کاربران قرار دهید تا به سرعت وارد طراحی سایت فروشگاهی شما شده سپس از سایت بازدید کنند توجه کنید. برای خرید هایی که می کنند امتیازهایی را برای آن ها در نظر بگیرید تا بیشتر جذب سایت شما شوند.

• آخرین خبر ها و محصولات پر بازدید
بخش دیگری برای قرار دادن خبر و محصولاتی پربازدید در نظر بگیرید. محصولاتی که در چند روز اخیر شاهد بازدید و خرید زیاد کاربران در طراحی سایت فروشگاهی شده را برای افراد قرار دهید.

• ریسپانسیو بودن طراحی سایت
یکی دیگر از امکاناتی که در طراحی سایت فروشگاهی باید توجه شود، ریسپانسیو بودن سایت می باشد. یعنی سایت در قالب نمایشگرهای دیگر مانند موبایل ، تبلت نیز به خوبی نمایش داه شود. از آن جایی که اکثر افراد جستجوی خود را از طریق گوشی و تبلت خود انجام می دهند توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد.

• لینک رسانه های اجتماعی
همانطور که مطلع هستید افراد بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. وجود لینک شبکه اجتماعی برای کاربران از جذابیت بالایی برخوردار می شود همچنین فعالیت زیاد شما در شبکه های اجتماعی باعث جذب بیشتری از کاربران را به ارمغان می آورد.

• بخش اطلاعات تماس با ما
قرار دادن بخش تماس با ما برای کاربران بسیار تاثیر مثبتی دارد چرا که بعضی افراد می خواهند حضوری به فروشگاه مورد نظر شما بیایند به علاوه بعضی افراد می خواهند با تماس تلفنی و یا ارسال پیامک از طریق شبکه های دیگر با شما در ارتباط باشند. بنابراین آدرس فروشگاه خود را به همراه نقشه گوگل مپ در طراحی سایت فروشگاهی قرار دهید تا افراد به راحتی شما را پیدا کنند.

• بخش جستجو
با قرار دادن بخش جستجو در طراحی سایت فروشگاهی خود می توانید کار بازدید کنندگان را راحت کنید. همچنین هرکسی که به دنبال بخش های مختلفی می باشد به راحتی با جستجوی کلمه به آن بخش مربوطه دسترسی پیدا می کند.

• درباره ی ما
با قرار دادن اطلاعات و رزومه ای از خودتان در طراحی سایت فروشگاهی در بخش درباره ی ما می توانید اعتماد افراد را به سایت خود جلب کنید چرا که کاربران دوست دارند بدانند از جایی که اقدام به خرید می کنند چند سال سابقه کاری دارند.

• امنیت سایت
از آن جایی که طراحی سایت فروشگاهی دارید افراد برای خرید کردن باید اطلاعات کارت بانکی شخصی خود را در اختیار سایت قرار دهد بنابراین احتمال هک شدن حساب، فرض خطرناکی می باشد به همین منظور برای جلوگیری از این موضوع و همچنین جلب اعتماد افراد حتما امنیت طراحی وب سایت خود را بالا ببرید. همچنین حتما طراحی سایت فروشگاهی شما دارای گواهی نامه SSL را داشته باشد که نشان دهنده ی داشتن امنیت کامل در طراحی سایت می باشد.

• امکان ارائه نظر و گفتگو
با قرار دادن بخش نظرات افراد می توانند نظرات خود را ارائه دهند به علاوه اگر به خرید محصولی اقدام کردند تجربیات خود را در طراحی سایت فروشگاهی بیان کنند تا افراد دیگری هم از تجربیات سایرین استفاده کرده و با هم به گفتگو بپردازند.

• امکان مقایسه محصولات
دو محصول مشابه را با هم به مقایسه بپردازید. وقتی افراد می خواهند اقدام به خرید محصول کنند با بازدید از این قسمت در طراحی سایت فروشگاهی می توانند به راحتی تصمیم بگیرند و اقدام به خرید کنند.
• لیست علاقه مندی ها
• قابلیت اتصال به درگاه بانکی
• امکان فیلتر کردن محصولات بر اساس موارد مورد نظر

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

برای برآورد قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی باید توجه کنیم که تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد و از سایر طراحی سایت های شرکتی و شخصی گران تر می باشد چرا که امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که سایر طراحی سایت ها به این امکانات نیازی ندارند. عواملی که در قیمت طراحی سایت فروشگاهی تاثیر می گذارند عبارتند از:
• دامنه طراحی سایت
• هاست انتخابی
• برنامه نویسی طراحی سایت فروشگاهی
• گرافیک سایت
• ایجاد محتوا در طراحی سایت
• سئو و بهینه سازی
• امنیت در طراحی سایت فروشگاهی
• پشتیبانی

شرکت های طراحی سایت فروشگاهی

شرکت های طراحی سایت فروشگاهی زیادی وجود دارند که به ارائه خدمات به افراد می پردازند و هر کدام قابلیت ها و امکاناتی را که در اختیار افراد قرار می دهند دارای برتری نسبت به دیگری می باشد به همین منظور کاربران می توانند با گرفتن مشاوره از شرکت های مورد نظر و با مقایسه آن ها با هم در نهایت انتخاب به یکی از شرکت های طراحی سایت فروشگاهی کنند.

قالب سایت فروشگاهی

قالب های زیادی در دنیای طراحی سایت می باشند که با استفاده از قالب سایت فروشگاهی مانند طراحی سایت دیجی کالا می توانید اقدام به تاسیس سایت فروشگاهی کنید. اگر می خواهید سایت فروشگاهی خوبی را راه اندازی کنید همچنین از بودجه و زمان کافی را برای طراحی دارید و نمی خواهید در آینده با مشکلاتی رو به رو شوید، پیشنهاد می شود قالب سایت فروشگاهی که انتخاب می کنید از قالب اختصاصی باشد چرا که این قالب ها از امنیت بالایی برخوردار می باشند.

سوالات مرتبط با طراحی سایت فروشگاهی عبارتند از:

زمان ساخت طراحی سایت فروشگاهی چقدر می باشد؟
اگر بخواهیم حدودا یک زمانی را برای ساخت طراحی سایت فروشگاهی در نظر بگیریم حدودا یک ماه می باشد. اما اگر می خواهید از قالب های آماده استفاده کنید می توانید این زمان را کمتر کنید اما قالب های آماده در طراحی سایت فروشگاهی به دلیل مشکلات به وجود آمده پیشنهاد نمی شود.

قبل از طراحی سایت فروشگاهی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟
قبل از طراحی سایت فروشگاهی نکاتی مانند گرافیک عالی ، دسترسی راحت و ساده داشتن ، راحتی کاربران ، سرعت بالای سایت و... را باید در نظر بگیریم.

ای نماد چیست و چگونه فعال می شوند؟
اینماد یا همان نماد الکترونیک که برای جلب اعتماد کاربران در طراحی سایت ها به خصوص طراحی سایت فروشگاهی قرار می دهند تا افراد با خیال راحت اقدام به خرید کنند که از سمت مرکز توسعه تجارت الکترونیک قابل دریافت و فعال می باشد.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی چقدر می باشد؟
هزینه ی مشخصی نمی توان برای ایجاد طراحی سایت فروشگاهی در نظر گرفت اما قیمتی که می توانیم برای شما ارائه دهیم برای شروع یک طراحی سایت فروشگاهی معمولی از 7 میلیون می باشد. که بستگی به امکانات در خواستی کاربران این قیمت افزایش پیدا می کنند.