فرآیند و مراحل پیاده سازی طراحی سایت

فرآیند و مراحل پیاده سازی طراحی سایت

فرآیند و مراحل پیاده سازی طراحی سایت


فرآیند و مراحل پیاده سازی طراحی سایت
طراحی سایت طراحی وب سایت طراحی سایت در تهران فرآیند طراحی سایت چیست ؟ در فرآیند طراحی سایت علاوه بر برنامه نویسی، کد نویسی، طرح بند ، گرافیک، قرار دادن تصاویر، متون، ویدیوها می بایست اصول و قوانینی را نیز رعایت نمود و طراحی سایت به برنامه ریزی و هدف گذاری نیز احتیاج دارد. صرفا داشتن طراحی سایت نمی تواند شما را به هدفتان برساند و برای این که در طراحی سایت موفق باشید می بایست تمامی جوانب را در نظر بگیرید و همچنین برای بالا بردن رتبه ی طراحی سایت خود در گوگل تلاش کافی را انجام بدهید تا مخاطبان بیشتری نیز بدست بیاورید. در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با فرآیند و مراحل طراحی سایت آشنا سازیم. همچنین می توانید به مطالعه ی مقاله ی طراحی سایت فروشگاهی و اصول آن که از بهترین و کاربردی ترین مقالات وب سایت سایتکد می باشد نیز بپردازید.

مراحل پیاده سازی طراحی سایت به چه صورت می باشد ؟

1.مشاوره ی رایگان برای طراحی سایت
شما در گام اول می بایست به شرکت های طراحی سایت به صورت حضوری و یا مجازی مراجعه نمایید و مشورت های اولیه را برای راه اندازی طراحی سایت خود داشته باشید.
2.ارزیابی نیازها و اهداف
در این مرحله ، شما می بایست نیازهای شرکت خود و همچنین کاربران خود را نوشته و به طراح سایت ارائه بدهید تا کالبد اصلی طراحی سایت شما بر اساس این نیازها و همچنین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت شما شکل بگیرد.
3.تحلیل محتوای طراحی سایت
محتوای طراحی سایت ، در معرفی طراحی سایت و همچنین بالا بردن رتبه ی طراحی سایت تأثیر چشم گیری دارد و می بایست به صورت انحصاری به آن توجه داشت و همواره برای تولید محتواهای به روز رسانی شده ، با کیفیت ، مرتبط با موضوع طراحی سایت و کپی برداری نشده ، تلاش نمود.
4.طراحی نقشه ی اولیه ی طراحی سایت
طراح سایت در این مرحله ، نقشه ی سایت را به صورت دستی بر روی کاغذ می کشد تا صاحب طراحی سایت آن را ببیند و بررسی ها و تغییرات لازم صورت بگیرد ، سپس قالب اولیه و تصویر کلی طراحی سایت را با HTML نمایش می دهند.
5.طراحی قالب اصلی طراحی سایت
در این مرحله ، ابتدا شکل کلی قالب طراحی سایت شامل منوها ، بدنه ی اصلی ، هدر ، فوتر و ... به کارفرما نمایش داده می شود و پس از تأیید نهایی ، قالب اصلی طراحی سایت شکل می گیرد.
6.کدنویسی طراحی سایت
پس از تأیید نهایی قالب طراحی سایت ، کد نویسی طراحی سایت به صورت ماژولار و با استفاده از تکنولوژی روز انجام می پذیرد به صورتی که در مراحل بعدی نیز بتوان تغییرات لازم را بر روی آن اعمال نمود.
7.بازنگری و رفع خطاهای احتمالی طراحی سایت
در این مرحله ، طراحی سایت آماده ی اجرا می باشد و در یک محیط واقعی از لحاظ بصری ، کارایی ، برنامه نویسی ، طراحی و ... توسط طراحی سایت و کارفرما بازنگری می شود تا در صورت مشاهده ی خطاهای احتمالی و همچنین مغایرت با نیازها و خواسته ی مشتری ، اصلاحات لازم بر روی طراحی سایت صورت پذیر.
8.تحویل نهایی طراحی سایت به کارفرما و آموزش استفاده از طراحی سایت
پس از تحویل نهایی طراحی سایت بر روی هاست بارگذاری شده ، شرکت طراحی سایت طی جلسه ی آموزشی حضوری ، نحوه ی استفاده از طراحی سایت و پنل مدیریت محتوا را به کارفرما آموزش می دهد.
9.پشتیبانی طراحی سایت
پس از تحویل نهایی طراحی سایت ، شرکت های طراحی سایت وظیفه ی پشتیبانی شبانه روزی از طراحی سایت را دارند و پاسخگوی سوالات کارفرمایان می باشند و همچنین در صورت بروز هر گونه خطا و نیاز به تغییرات احتمالی و افزودن قابلیت های جدید به طراحی سایت ، شرکت های طراحی سایت آماده ی خدمت رسانی می باشند.