دسته بندی طراحی وب سایت ها


دسته بندی طراحی وب سایت ها

دسته بندی طراحی وب سایت ها

دسته بندی طراحی وب سایت ها

 به طور کلی طراحی سایت ها از دو جنبه پیاده سازی و کاربرد دسته بندی می شوند . از جنبه پیاده سازی به دو دسته استاتیک ( ایستا ) و داینامیک ( پویا ) و از جنبه کاربردی به دسته های اطلاع رسانی و خبری ، شرکتی ، تجاری ،خدماتی ، صنعتی ، آموزشی ، شخصی ، شبکه های اجتماعی ، گفتگو محور ، پورتال و در آخر به سیستم ها و نرم افزارهای مبتنی بر وب ، دسته بندی می شوند . انتخاب بهترین روش طراحی وب سایت با توجه به کسب و کار ، بودجه و مخاطبین هدف صورت می گیرد ..


طراحی وب سایت های استاتیک :


در این نوع طراحی سایت ، طراحی یک بار انجام شده و تمام محتویات برای یک مدت زمان طولانی در قالب کدهای نشانه گذاری ، رویداد محور( سی اس اس ، اچ تی ام ال و جاوا اسکریپ) بر روی سرور قرار می گیرند . برای ایجاد تغییر در محتویات این وب سایت ها به دانش برنامه نویسی نیاز است . این نوع طراحی وب سایت برای کسانی کاربرد دارد که در پی تغییر وب سایت خود نبوده و قصد دارند محصولات و خدمات خود را مانند کاتالوگ اینترنتی برای مخاطبین به نمایش بگذارند و اعمال تغییرات در وب سایت به صورت سالیانه و در حد محدود است .


طراحی وب سایت های داینامیک :


در این نوع طراحی وب سایت علاوه بر لحاظ کردن تمام ویژگی های وب سایت های استاتیک ، ساختار اولیه طوری توسط طراح ایجاد شده که شخص می تواند با داشتن اطلاعات پایه و ابتدایی در حوزه ی کامپیوتر ، نسبت به حذف و ویرایش محتویات اقدام نماید.
این نوع طراحی سایت دارای ویژگی هایی هم چون افزودن صفحات جدید ، سامانه های ارسال ایمیل ، مدیریت وبلاگ ها و خرید آنلاین می باشد ، هم چنین سهولت در به روز رسانی محتوا ، افزودن بخش ها و صفحات جدید ، مدیریت هم زمان آن توسط چندین نفر و هم چنین داشتن امنیت بیشتر از دیگر مزایای آن به شمار می رود.

تحریر و تنظیم شده در واحد توسعه شرکت طراحی سایت نونگار

ارائه دهنده خدمات طراحی اپلیکیشن موبایل و کلاسهای آموزش طراحی سایت